Clickons - הגיגי רשת

גרסה מקוצרת ולא מחייבת לבלוג... 

מה נסגר עם פייסבוק?!?

נשלח 1 בספט׳ 2013, 8:04 על ידי Nirit Hann   [ עודכן 1 בספט׳ 2013, 8:07 ]

facebook new rules
אם גם אתם קיבלתם את האימייל בעל הניסוח המסורבל והעמום משולחן המערכת של פייסבוק, ולא הצלחתם להבין מה הם מנסים לומר לכם, אז הרי החדשות: בפייסבוק ערכו עדכון נוסף לכללי מדיניות הקניין הרוחני של התוכן שלכם.

 

ותקציר העניין: אם בחרתם לפרסם את התוכן שלכם באתר שלהם הם רואים בכך את הסכמתכם לשימוש פומבי בתוכן שלכם. במילים אחרות: התוכן שלכם ניתן לקידום ומכירה בידי גורם שלישי.

 

אז זה המחיר לפלטפורמה חינמית, שיצרה תלות מוחלטת של מיליוני אנשים בעולם: אתם נחשבים נכס יקר ערך עבור מפרסמים, שמשוועים לפוסטים שלכם ולתוכן שיצרתם כדי לקדם את מוצריהם בצורה "אמינה" מול רשימות החברים שלכם. ופייסבוק הודיעה לכם היום שהיא מתירה את קניינכם לכל.

 

אם אתם עובדים קשה ליצור תוכן מקורי ואיכותי,  יש הרבה אתרים טובים ודרכים אחרות לשתף בהן: בלוגים, טוויטר, טאמבלר או לינקדאין. שם זכויות היוצרים שלכם מובטחות, ולא תמצאו את שמכם או פרי יצירתכם מתועלים לקידום מוצרי טואלטיקה או קידום מועמדים לבחירות...

 

להצטרפות לגל המחאה תייגו ברשת את תגובתכם   #Facebook finished

לינקדאין SEO – יצירת לינקים בהתאמה אישית

נשלח 21 ביולי 2013, 7:30 על ידי Nirit Hann   [ עודכן 21 ביולי 2013, 13:19 ]

כאשר אתם עורכים את פרטי הקשר בפרופיל לינקדאין אל תפספסו הוספת לינקים מותאמים אישית לאתרים שלכם. 
 
היכנסו לעריכת פרופיל - edit profile בתפריט העליון ולחצו על Edit Contact Info  שמופיע מתחת למספר הקשרים שלכם. ייפתח כרטיס קשר מורחב. 
 
שימו לב כי יש באפשרותכם להוסיף רשימה של קישורים ברשת לחשבון הטוויטר ולשלושה קישורים לאתרים נוספים, המוגדרים כאתרי חברה Company Website. אם תלחצו על העיפרון הקטן ליד Company Website, תוכלו לבחור מתוך רשימה מובנית מוצעת של לינקים ל: אתר חברה, עמוד אישי, בלוג, פורטפוליו, ופיד RSS. 
 
טיפ: אינכם מוגבלים לרשימת הלינקים של ברירת המחדל. למעשה, תוכלו להזין כל כתובת URL  - של עמוד הפייסבוק, עמוד נחיתה ייעודי, עמוד פנימי באתר וכדו'. 
 
בעת עריכת הקישורים, ברירת המחדל לשמו של הקישור תהיה Company Website, אך תוכלו לערוך אותה :
בחרו מהתפריט ליד הכיתוב באפשרות Other והכניסו שם חדש לקישור שלכם. 

זהו טקסט מאונדקס שתוכלו באמצעותו לקדם עצמכם בחיפושים בלינקדאין -
שלבו בשם הקישור מילות מפתח, את שמכם את שם העסק עם הסלוגן או תחום ההתמקצעות שלכם. השתמשו בטקסט זה לאופטימיזציית החיפוש (SEO) בלינקדאין.
 
לטיפים נוספים בנושא בניית פרופיל ועמוד חברה בלינקדאין: 

3 נוסחאות לכתיבת כותרת לעמוד נחיתה

נשלח 11 ביולי 2013, 12:42 על ידי Nirit Hann   [ עודכן 12 ביולי 2013, 14:51 ]

כותרת עמוד הנחיתה היא אלמנט קריטי, שיחרוץ תוך שניות האם הקורא יקדיש מספר שניות מזמנו לקרוא או לא. כדי לייצר כותרת אפקטיבית, עלינו 
להבין למי המודעה פונה, ובאיזה שלב מודעות: האם מאפייני הקהל המחפש ידועים? האם המחפש מודע ומכוון לחיפוש פתרון לבעיה מסוימת? האם ידוע לו מראש מהו המוצר או השירות שהוא מחפש? בהתאם לכך נחבר כותרת.

1: מי אתה, מה אתה מחפש ולמה?

בכותרת מסוג זה ידועים לנו מאפייני המחפש, מהי הבעיה שהוא מעוניין לפתור, ויש לנו מושג לגבי מה הוא מחפש. כדי להניע לפעולה נוסיף אלמנט של תחימת זמן

"האם אתה מנהל שמחפש להתקדם הלאה לעבודה מתגמלת יותר בחודשיים הקרובים?"

"האם אתה הורה שמודאג מגלישת הילדים ללא השגחה באינטרנט בחופש הגדול?"

טקסט ההמשך יספק הבטחה להטבה מיידית (פתרון הבעיה) אם נרכוש את המוצר שמוצע. כלומר, מי שיפעל בזמן התחום ישיג פתרון הולם לבעיה המוצגת.

2: מדוע אתה מתעלם מהבעיה ומתי תפעל לשנותה?

כותרת מסוג זה פונה לכל הטומנים ראש בחול, שאולי מודעים לבעיה אך לא למלוא חומרתה, והם אינם מבצעים את הצעדים הנחוצים לפתור אותה.

הכותרת פונה לרגשי האשם והביקורת של הקול הפנימי, כמניע לנקיטת פעולה.

"כמה זמן תמשיך לסבול מפטריות מטרידות ברגליים שמביכות אותך כאשר אתה בבריכה?"

"מה המחיר שאתה מוכן לשלם על כל יום שעובר ללא הגשמה עצמית ותחושת סיפוק?"

"איך זה ירגיש כאשר סוף סוף תשליך לפח את קופסת הסיגריות  האחרונה שלך?"

"האם אתה נותן לקול השטני הקטן בראש להפריע לך לשאוף למשהו טוב יותר?"

טקסט ההמשך יספק הסבר המקשר בין המצב שהקורא נמצא בו, לבין השלכתו: המצב יגרום לך לאובדן כלשהו של משהו שיקר לך–

*מצב גופני (בריאות, יכולות  פיזיות, רווחה אישית)

*מצב חברתי (המשפחה, החברים, הקהילה)

*סטטוס כלכלי (הישגים, קריירה, הכנסות)

3: נמצא עבורך פתרון תחרותי למה שאתה מחפש

בכותרת מסוג זה ידועה הבעיה ומאפייני הקהל מחפש, ידוע שיש ביקוש למוצר / לפתרון, והמטרה היא להציג את הערך הכספי הכי אטרקטיבי.

"תוכנת סינון לאינטרנט ב-50 ש"ח בלבד"

"סדנת שדרוג קריירה בדיל אטרקטיבי: לא התקבלת, לא שילמת!"

"בהשקעה של 20 דולר ושעה ביום, תהפוך למבוקש בראיונות עבודה – בהתחייבות"

"לכל רוכש מובטחת 100% הצלחה בהפסקת העישון בתוך חודשיים. ולא, כספך יוחזר!"

טקסט ההמשך יספק טיעוני ביסוס ואימות, שמטרתם לשכנע את הקורא שיש ברשותך את ההצעה הטובה ביותר בשבילו:

*הדגמת המוצר בוידאו

*המלצות מפי אנשים מוערכים

*עדות של לקוחות (בייחוד כאלו שהטילו ספק)

*הסברים משכנעים כיצד המוצר עובד

*התחייבות ואחריות למוצר

ישנם עוד סגנונות רבים לכותרות מושכות - בנוסף לשלושת סגנונות אלו. הצלחת הכותרת טמונה בניתוח נכון בעת כתיבת המודעה: מיהו הקהל המחפש, האם הוא מודע למה הוא מחפש ומדוע הוא מחפש זאת, ומהי הדרך החזקה ביותר לעורר אותו לפעולה. 

בהצלחה!

מכתב חכם: שיווק באימייל לסמארטפון

נשלח 26 ביוני 2013, 12:39 על ידי Nirit Hann   [ עודכן 26 ביוני 2013, 14:04 ]

האינבוקס הנייד: כללי זהב לשיווק באימייל לסמארטפונים

mobile_email


1. דואר נע:

70% מהזמן בעלי מכשירי הסמארטפון קוראים אימיילים או גולשים ורק אחוז קטן מהזמן הם עורכים (או מקבלים) שיחות. ישנה סבירות גבוהה שבעלי המכשיר יקראו את הודעת המייל ששלחתם על הסמארטפון. אל תפספסו הזדמנות לשלוח לסלולרי שלהם את המסר שלכם.


2. מכתב השעה:

החיבור התמידי של הסמארטפון לחשבונות המייל ברשת גורם לכך שלקוחות קוראים יותר אי-מיילים במכשיר הנייד מאשר במחשב האישי שלהם. הסטטיסטיקה מראה שכמחצית מהמשתמשים בודקים אימיילים 3-4 פעמים ביום בסמארטפון שלהם. שגרו אליהם בזמן אמת עדכונים חמים על הנחה או מבצע.


3. חתום בלחיצה:

מייל שמעוצב ומותאם לתצוגה במובייל יזכה ליותר אינטראקציות. חשוב להקפיד על המיקום של שורת ההנעה לפעולה ולדייק בגודל הפונט וגודל הכפתורים (שיהיה מותאם ללחיצת אגודל). טקסט קטן מידי איננו קריא וכפתור קטן מידי דורש התעסקות והתאמת התצוגה והלקוחות פשוט יוותרו על הלחיצה.


4. בול קניה:

דיוור אפקטיבי בסלולר דורש בדיקה מקדימה היכן ומתי הלקוחות קוראים אותו. בין אם המטרה שלכם היא מיתוג, איסוף לידים או מכירה – עליכם לתכנן היטב את תוכן הפניה, העיתוי שלה ואזור התפוצה הגיאוגרפי. 70% מהאנשים העידו שהחלטות הקניה דרך הסלולר הושפעו מאימייל שקיבלו.


5. מכתבי אהבה:

הלקוחות לא אוהבים לקבל מיילים שאינם קריאים על המכשיר שלהם, וזו עובדה. 80% העידו שהם מחקו את המייל כי הוא לא נראה טוב או לא נפתח כראוי. הקפדה על עיצוב נכון, גרסאות מותאמות מכשיר, ועמודי נחיתה ייעודיים לסמארטפונים ימנעו מכם אפקט שלילי מסוג זה. וכשהרושם הראשוני הוא טוב – הדרך להתאהבות הרבה יותר קלה..

שליחה נעימה!


http://www.emailmonday.com/mobile-email-usage-statistics Source:

http://searchenginewatch.com/article/2274265/The-New-Inbox-The-Intersection-of-Email-Mobile-Social-Marketing

 

להבין את לינקדאין ב-30 שניות

נשלח 15 ביוני 2013, 13:23 על ידי Nirit Hann   [ עודכן 15 ביוני 2013, 13:40 ]

1. הפרופיל בלינקדאין הוא הרבה מעבר לקורות חיים - נצלו אותו כדי ליצור מסמך דינמי המרכז את כל הניסיון, הידע המקצועי והכישורים שלכם! הוסיפו המחשה ויזואלית במסמכים, קישורים ומצגות.
2. התקציר הוא הפרומו של הפרופיל - עליו להיות אינפורמטיבי, ממוקד וכתוב עם מילות המפתח הנכונות עבור תחום העיסוק שלכם.
3. הקבוצות הן ההזדמנות שלכם לאתר קשרים חדשים, למצוא מומחים שייעצו לכם, ללמוד מניסיונם של אחרים ולשווק בצורה חכמה. הצטרפו לכמה שיותר קבוצות!
4. פרגנו לקולגות שלכם בפידבק אקטיבי (Endorsement) לרשימת הכישורים המקצועיים שלהם, וכך תזכו גם לפידבק על הרשימה שלכם.
5. חפשו חברות מעניינות ודפי עסקים בלינקדאין. הביקור בהם עשוי להפתיע אתכם - תגלו מי מחברי רשת הנטוורקינג שלכםהתגלגל לעבוד שם.
6. אל תוותרו על פניה ללקוחות ולמנהלים לקבלת המלצה כתובה בלינקדאין - המלצה כזו נחשפת בפני כל הרשת שלכם וערכה גבוה ומשמעותי.
LinkedIn in 30 Seconds


האם לנהל לבד את המדיה חברתית או לשכור שירותי מומחה?

נשלח 5 במאי 2013, 16:57 על ידי Nirit Hann   [ עודכן 5 במאי 2013, 17:03 ]

ניהול מדיה חברתית
פוסטים לפייסבוק, ציוצים בטוויטר, עדכונים בלינקדאין, סרטונים ליוטיוב – המדיה החברתית לא עוצרת, ואם אתם מנהלים עסק קטן, בטח הגעתם כבר למסקנה שאין לכם מספיק שעות ביממה כדי לנהל גם עסק וגם את השיווק ברשתות החברתיות. 

אז האם להתעקש ולנסות להשתלט על המדיה החברתית לבד (הלכו עוד שעתיים שינה..)? או לשכור מישהו שינהל זאת עבורנו?

ענו על שאלון קצר זה, וגלו מהי התשובה עבורכם:

מה רצינו להשיג?

אין טעם לפנות למומחים שיפיצו לכל עבר את המסרים ויפתחו פרופילים בכל רשת חברתית טרנדית שצצה מידי יום, אם אינם יודעים להכריע אם החשיפה בערוצים אלו משרתת את היעדים השיווקיים.

היכן למקד מאמצים?

עבור עסק קטן, 1-3 פרופילים ברשתות החברתיות המובילות, שנבחרו בקפידה, יעשו את העבודה היטב, ואילו התפרסות על יותר מידי ערוצים עלול להוציא ממיקוד ולהחליש את המסרים.

מי מכיר את העסק טוב ממני?

אם אתם מרגישים מחוץ לעניינים כשמדברים על אינסטגרם, פינטרסט או פורסקוור - נסו לגייס אחד מהעובדים (זה שתמיד כשעוברים לידו הוא שקוע בפייסבוק) להיות הדמות הייצוגית של העסק בערוצי המדיה החברתית, על אף שהעסק בנשמתכם ואין מי שמכיר אותו טוב מכם.

לבזבז זמן יקר של עובד או לקחת מומחה?

מצד שני, להקצות זמן של עובד לטובת כתיבת סטטוסים והעלאת פוסטים הוא בזבוז משאב יקר. מומחה מדיה חברתית מביא אתו ניסיון מעשי – היכן כדאי להשקיע, מה עובד ומה לא, כיצד לנהל משברים.

על מה אני משלם?

המומחה אמור להביא אתו ניסיון עם כלי ניהול של מדיה חברתית, הבנה של התחום בו פועל העסק, זיהוי הצרכים השיווקיים וכושר למידה גבוה.

לסיכום, התנהלות במדיה חברתית נושאת בחובה גם אחריות, לכן לא מומלץ לנתקה כליל מהעסק ולהפקידה בידי גורם חיצוני בלבד.
יחד עם זאת, התייעצות עם מומחה מדיה חברתית והדרכה על כלים להתייעלות ולמעקב, יאפשרו לכם להפיק את המרב מערוצים אלו – ולכן שילוב של ניהול מדיה חברתית אין-האוס יחד עם הדרכה ותמיכה של מומחה - קבלו "לייק!" 

הזנחתם את לינקדאין? הגיע הזמן לקפוץ לביקור

נשלח 13 באפר׳ 2013, 9:26 על ידי Nirit Hann   [ עודכן 13 באפר׳ 2013, 9:33 ]

LinkedIn refresh
למרות שרשת לינקדאין חצתה בתנופה את רף 200 מיליון המשתמשים, יש ישראלים רבים שמעדיפים על פניה רשתות חברתיות אחרות, ומשקיעים את זמנם בפייסבוק ובאתרים מקומיים.

כשמדובר על מיתוג ברשת, אל תוותרו על לינקדאין! בכמה צעדים פשוטים של שדרוג הפרופיל תוכלו למנף בצורה משמעותית את החשיפה שלכם ברשת, ליצור פרופיל מקצועי ולרקום מעגל קשרים עסקיים:  

לכל שם יש פנים:

העלו תמונת פרופיל ברורה ורשמית (אבל לא חנוטים בחליפה..) לפרופיל שלכם. עדיף להצטלם בסטודיו מקצועי ואם אין אפשרות אז בבית, על רקע בהיר.

לכל אדם יש ניצוץ:

מלבד המידע האינפורמטיבי והפרטני, הוסיפו תארים ייחודיים ואת הניצוץ הייחודי שלכם, שמאפיין את סגנון העבודה שלכם.

לכל פרופיל יש אתר:

הוסיפו קישורים לאתר הבית של החברה בה אתם עובדים, לבלוג או לאתר האישי שלכם. יש לכם אפשרות להוסיף עד 3 אתרים שונים, וכן קישור לחשבון הטוויטר.   

לכל תפקיד יש תכלית:

למרות שמילוי כל הפרופיל יכול להיות טרחני למדיי, בפרט אם אינכם מחפשים עבודה, פרופיל מלא זוכה לקרדיט גבוה יותר ויוביל לחשיפה טובה יותר. משקיעים פוטנציאליים, מעסיקים וקולגות מחפשים אתכם ברשת, ופרופיל חלקי ולא מושקע יכול לשדר להם את המסר הלא נכון

בכל עבודה יש מומחיות:

אל תדלגו על מילוי קטגוריית כישורים והתמחויות (Skills & Expertize) – רשימה זו משמשת כיום כהמלצה אינטראקטיבית אותה מדרגים מעגלי הקשרים שלכם. כך תוכלו לזכות לפידבק על תחומי ההתמחות שלכם מפי לקוחות ואנשים שיעידו על הכישורים שלכם.

לכל עובד מוכשר יש ידע:

אל תהססו לחלוק את הידע שלכם ואת הכישרון שלכם בפני הרשת. לינקדאין הוא ערוץ נוסף לפרסום פוסטים מהבלוג, קישורים מעניינים שמצאתם, והמלצות מתחום עיסוקכם. בלחיצה אחת תוכלו לשגר את מה שכתבתם לכל מעגל הקשרים, לקבוצות בהם אתם חברים ולחשבון הטוויטר שלכם.

אם עדיין לא פתחתם פרופיל בלינקדאין, אף פעם לא מאוחר לעשות זאת, ואם הפרופיל שלכם נזנח אי שם במרחבי הרשת, זה הזמן לבקרו

איזו רשת חברתית הכי מתאימה לשיווק העסק שלך?

נשלח 6 באוק׳ 2012, 17:34 על ידי Nirit Hann   [ עודכן 6 באוק׳ 2012, 17:45 ]

בניגוד לתפישה הרווחת, פעילות בריבוי אתרי מדיה חברתית אינה מניבה בהכרח תוצאות חשיפה טובות יותר.

אם לא עומד לרשותכם תקציב ומשאבים לניהול מדיה חברתית כמו לתאגידים, פתיחה של פרופילים וכרטיסים מרובים, שיישארו בסופו של דבר מיותמים וללא פעילות, עלולה לגרום לכם נזק תמיתי יותר מאשר תועלת שיווקית.

לכן מומלץ לחברות קטנות ולבעלי עסקים עצמאיים להתרכז במיינסטרים של הרשתות החברתיות, בהן עיקר תנועת הגולשים: פייסבוק טוויטר וגוגל פלוס.

 מדוע פייסבוק?

השבוע הכריזה רשת פייסבוק על מליארד משתמשים פעילים, וזה לפני ספירת דפי העסק הפעילים. אם גם אתם אחד מאותם מיליארד משתמשים, התובנה הראשונה שעליכם ליישם בדף העסקי בפייסבוק היא שהגולש לא מעוניין לקרוא חומר שיווקי או מכירתי. הוא כאן כדי ללמוד עליכם יותר ולנהל שיחה על מי אתם ומה הערך המוסף שתוכלו להעניק לו.

לפייסבוק כיום אפליקציות חיצוניות רבות שמתממשקות עם העמוד ומאפשרות עולם שלם של הזדמנויות שיווקיות: תחרויות, חידונים נושאי פרסים, אירועי קד"מ וקופונים מקומיים.

 מדוע טוויטר?

על אף שטוויטר פחות פופולרית בארץ מאשר בעולם, היא נחשבת אחת הרשתות החברתיות הטובות ביותר לשיווק דיגיטלי. וזאת למה? כי כל ציוץ שאתם מעלים מאונדקס בחיפושים ברשת, וכאשר עובדים נכון עם תיוג (שימוש ב #, $) משתמשים שיחפשו מידע על נושא מסוים יקבלו בתוצאות החיפוש ציוצים שהעליתם, גם אם הם אינם עוקבים אחר העסק שלכם בטוויטר.

בנוסף, טוויטר הוא פלטפורמה טובה לקדם פוסטים מהבלוג שלכם, לעקוב אחר מומחים וליצור קשר ישיר עם אנשים או חברות שמעניינים אתכם (וכך אולי הם יעקבו אחריכם בחזרה).

 מדוע גוגל פלוס?

למרות גילה הצעיר, רשת גוגל פלוס בתנופה מתמדת, ויתרונה הגדול הוא... שהיא הבת המועדפת של גוגל. הרשת מציעה פתיחת עמוד עסקי, שמאפשר לתקשר באופן בלתי אמצעי עם הלקוחות על ידי התכנסות בוידאו (hangout), ושליחת עדכונים ל"מעגלים" מפולחים.

בנוסף, גוגל מעודדת שימוש בפיצ'ר המקביל ל"לייק" של פייסבוק, כפתור 1+, ונותנת עדיפות חשיפה בתוצאות חיפוש  לדפים שזכו לדירוג גבוה, כך שתוכלו לזכות בקרדיט זה אם תקדמו את העמוד העסקי שלכם בגוגל פלוס.

 ושאר ירקות..

אם נשאר לכם זמן פנוי ואנרגיה, שווה בהחלט להשקיע גם ברשתות האלו:

לינקדאין

במהותה זוהי רשת לנטוורקינג עסקי, ולכן יתרונה השיווקי הוא במיצוב העסק שלכם ויצירת חיבורים ושיתופים עסקיים. כרטיס חברה בלינקדאין הוא מעין סטטוס, וישרת אתכם היטב לנטוורקינג B2B.

יוטיוב

את הצמיחה הגדולה ביותר בשיווק הדיגיטלי רשם תחום השיווק בוידאו. יוטיוב מציעה כיום מגוון כלים לניהול ערוץ וידאו ממותג משלכם, בהשקעה אפסית ובאמצעים זמינים שאינם דורשים ידע טכני מורכב. בנוסף, ישנן מגוון הזדמנויות לקידום סרטונים ופרסום בסרטוני רשת, נישה שעדיין נותרה יחסית כקרקע בתולית, שתוכלו ליהנות מיתרון שיווקי בה.

פינטרסט

הלהיט החם בשנה החולפת היא רשת חברתית מבוססת תמונות, שמטרתה לחלוק עם החברים שלכם צילומים, אימאג'ים ותוצרים גרפיים על לוחות שמסודרים לפי תחומי עניין (לא שיתוף תמונות בודדות, כמו אינסטגרם). כל עסק שמוכר דרך העיניים, כמו סוכנות נסיעות, מאפיות, נדל"ניסטים וכדו', ימצא יתרון שיווקי גדול ברשת זו.

פורסקוור

העיקרון שעומד מאחורי רשת זה דומה לפיצ'ר המוכר של פייסבוק, בו המשתמש מעדכן ציון מקום. היתרון הוא שברשת זו העדכון הוא בזמן אמת, במטרה לאתר את החברים והמשתמשים הנוספים שנמצאים כרגע בקרבתם. כך ניתן לשווק הצעה מבוססת מיקום ותחומה בזמן, שתעלה אצל המשתמשים הכי רלוונטיים - הנמצאים כרגע בסמוך לעסק שלכם.

מה שנותר הוא לבחור את הטוב ביותר עבורכם, ולהתחיל לייצר נוכחות אפקטיבית ברשת! 

טיפים לבניית עמוד עסקי בגוגל פלוס

נשלח 24 בינו׳ 2012, 17:17 על ידי Nirit Hann   [ עודכן 24 בינו׳ 2012, 17:19 ]

1. כיצד מתחילים?

בעמוד הפרופיל שלכם בבר מצד שמאל מופיע: "צור דף של Google+". לחצו, בחרו תחום , הזינו את שם העסק וקישור לאתר העסקי שלכם ולסיום לחצו "צור דף". העלו פרטים כלליים ותמונה (רצוי לוגו)  לעמוד שיצרתם. מזל טוב, יצרתם עמוד גוגל פלוס עסקי!


 

2. איך מגייסים חברים?google+ circles

בעמוד הבא בתהליך יופיע: "שתף בGoogle+". כתבו טקסט הקדמה קצר, לחצו על "הוסף מעגלים או אנשים שאיתם אתה יכול לשתף" ובחרו מבין האפשרויות של מעגלי המקושרים שלכם. אם אתם מעוניינים שהעמוד יעלה בחיפושים בחרו "ציבורי". אם הדף עדיין לא מוכן תוכלו לבחור "ספר לכולם" גם בשלב מאוחר יותר

 

3. מהי כתובת העמוד?

דף התפריטים בסיום פתיחת העמוד מציג את הפיצ'רים  השונים בשימוש גוגל+: פרסומי פוסטים, העלאת תמונות, סרטונים וקישורים. בדף זה מוצגת כתובת ה-URL של העמוד שלכם, אותה תוכלו להפיץ במייל וברשתות חברתיות. בשלב זה לא ניתן לעשות קסטומיזציה לשם העמוד.

 

 

4. האם ניתן לקשר ישירות לעמוד העסקי?

בעמוד התפריטים אפשרות להטמעת תגית g+ באתר האינטרנט שלכם, שתסייע להשיג "פלוסים" לעמוד החדש. בנוסף, הטמעת כפתור g+ משדרגת את החשיפה של האתר המקושר לדירוג גוגל!

 

5.מה עושים עד שצוברים מספיק חברים?

במהלך בניית העמוד וגיוס חברים, ניתן להסתיר את כמות החברים של העמוד. בעמוד הבית לחצו על "עריכת פרופיל", תחת התמונה יופיע "שנה כאן רמות חשיפה". ניתן לבטל את הסימונים ובכך לשלוט על מי יוכל לצפות בפוסטים ומי מהחברים יוצג בפרופיל.

 


6. מה הסיפור עם המעגלים?

גוגל + מציגה את שיטת המעגלים – יצירת מעגל מקבוצות משתמשים, שיש להם מן המשותף. ניתן להשתמש במעגלים ליצירת קבוצות לפי פילוח גיאוגרפי, תחומי עניין דומים, או קטגוריות שונות ובכך לכוון ולשתף במסר שלכם את הקהל הנכון. התוצאה היא שאת המידע מקבלים אנשים שהתוכן הזה רלוונטי להם – וכך גדלים הסיכויים שהם ייצרו אינטראקציה עם המותג שלכם.

 

7. איזה תוכן מעניין את הגולשים?

כשניגשים לכתוב תוכן בעמוד, שני דברים אמורים להנחות אותנו: האם אני הייתי מקדיש זמן לקרוא את זה? וכן - האם הייתי בוחר לשתף אחרים במידע הזה? הנטייה ברשתות החברתיות היא לצרוך תוכן מתומצת, קליל ובעיקר מבדר. אל תכבידו במילים, לעיתים תמונה עושה את העבודה מצוין, ווידאו אפילו יותר

כיצד עושים SEO לעמוד בפייסבוק

נשלח 5 בינו׳ 2012, 15:41 על ידי Nirit Hann   [ עודכן 5 בינו׳ 2012, 15:45 ]

מומחים רבים לקידום אתרים, שנושמים וחיים SEO עשו מאסטרס על שיטות הקידום בגוגל,

 אבל האם שיטות אלו תקפות לתוצאות החיפוש של פייסבוק?

ייבוא שיטות האופטימיזציה מגוגל אינו מתאים במקרים רבים למערכת סגורה כמו פייסבוק. לא מומלץ, למשל:

1. לקרוא לקבצי תמונות בשמות הכוללים מילות מפתח – זה מיותר! בעת ההעלאה פייסבוק משנה את שם הקובץ לבליל של תווים ומספרים..

2. להכניס הפנייה לכתובת האתר בלשונית עדכון מידע - כדאי, בשביל שהגולשים יוכלו ללחוץ, אבל אין לזה משמעות בקידום. הלינק הופך לשרשרת תווים שנבלעים בתוך הקידוד ואינם קריאים לרובוטים


7 טיפים לאופטימיזציית עמודי פייסבוק:

1. מומלץ להוסיף את המילה "פייסבוק" לשמו של העמוד 

2. מומלץ להשתמש במילות מפתח בשם העמוד, אך לא באופן מוגזם. אף אחד לא רוצה לקרוא פוסטים מאת "מילת מפתח, מילת מפתח, מילת מפתח"....

3. למרות שאין מגבלת תווים, לא כדאי שהשם יהיה למעלה מ-70 תווים, אחרת ייחתך בתצוגה

4. כתבו תיאור תמציתי של העסק באורך 140 תווים תחת לשונית "מידע כללי" –טקסט זה עולה בחיפוש והופך למטה-תיאור של העמוד שלכם!

5. בכל עדכון סטטוס – 18 התווים הראשונים הופכים לכותרת ועולים בחיפוש. כך גם בפוסט הכולל קישור בתוכו, לכן מומלץ להוסיף ללינק טקסט כדי לקדמו

6. תיוג תגובות – פייסבוק מסווג כל תגובה בעמוד לפי הנושא שלה. אם תעשו שימוש חוזר במילת מפתח כפתיח לתגובה, תקדמו למעשה מילה זו בהקשר לעמוד שלכם

7. השתמשו בטאב לוח ההודעות כדי לפתוח דיונים. כל כותרת דיון זוכה לקרדיט בחיפושים.

1-10 of 14