10 כללי שיווק במדיה חברתית: עשו ואל תעשו

תאריך פרסום: 22:26:23 31/10/2011

עשו אל תעשו

1. חשיפת יתר

המידע שיזכה לשיתוף הרב ביותר במדיה החברתית הוא גם בדרך כלל המידע הכי רגיש. כאשר אתם משתפים, ודאו כי אינכם מפרים סודיות, או פוגעים בלקוחות, שותפים, או עמיתים לעבודה.

2. ביקורתיות

גם אם אתם עומדים להתפטר מחר והבטן שלכם מלאה על הבוס ועל החברה, אל תכתבו במדיה החברתית ביקורת על החברה, או על הלקוחות, הקולגות או השותפים.

3. רכילות

מאותה סיבה בדיוק, גם רכילות היא מחוץ לתחום. המידע עובר מהר ברשתות החברתיות ועל אף שהוא יוצר הרבה עניין הוא גם עלול מאוד לסבך אתכם

4. הדלפות

כן, יש אחד שבנה מזה קריירה מפוארת, אבל בכל זאת. כשמדובר במדיה חברתית מטעם חברה, הדלפות עלולות להסב נזק עסקי. בפרט אם אתם בוחרים לחשוף מידע אישי אודות עמיתים ללא רשותם המפורשת.

5. אי דיוקים

אם בחרתם או נבחרתם לייצג את העסק במדיה החברתית, עליכם לקחת בחשבון כי כל מה שכתבתם נתפס בעיניי הגולשים כטקסט מטעם החברה. לכן חשוב שכל פיסת מידע שאתם מפרסמים והרושם שאתם מותירים יהיה מהימן ומדויק.

1. הקשיבו

המדיה החברתית מזמנת הצצה לחייהם והתנהלותם של קהלי היעד שלכם. אם תאמצו את הכלל של "קודם נקשיב– אחר כך נעשה" תוכלו לאסוף תובנות ומידע בעל ערך להשתלבות בשיחה.

2. היו אותנטיים

המדיה החברתית, מעצם היותה רשת נטוורקינג אנושית, מצפה ממשתתפיה להפגין שקיפות, מהימנות ואותנטיות. מי שבוחר להתחבא מאחורי זהות בדויה או אנונימית לא יזכה להתייחסות.

3. היו עקביים

כאשר בונים נוכחות חברתית לטווח ארוך, חשוב לפרסם מידע ופרטים באופן עקבי ולשקף את הערכים והמסרים שעומדים מאחורי החברה שלכם.

4. היו נדיבים

פרגון ותודות הם נחלתם של כל קהילה תומכת ברשת או מחוצה לה. זה לא עולה לכם כסף, אך עשוי להשתלם: פרגנו לקולגה שהצליח, הודו ללקוח על רעיון טוב, פרסמו קישור לפוסט של עובד.

5. היו מחושבים

פרסום מידע אודותיכם ואודות החברה הוא המשאב העיקרי בו תשתמשו במדיה החברתית, אך חשיפה מסוג זה כרוכה בסיכון. ודאו כי אינכם מפרים זכויות יוצרים של אחרים, או מפרסמים ללא אישור מהגורם המתאים.

מקור: Eloqua Grande guide to Social CMO