המתכון הסודי: ארבעת המרכיבים להכנת קמפיין PPC מוצלח

תאריך פרסום: 13:19:46 15/11/2011

המתכון הסודי: ארבעת המרכיבים להשקת קמפיין PPC מוצלח

עם שלל התוכנות, הוובינרים ומדריכי הווידאו שמתיימרים ללמד טכניקות מתוחכמות

למסע פרסום ממומן (PPC) שיש כיום, ניתן לבשל קמפיין גורמה. אבל ראשית כדאי לבחון:

האם יש לכם בקמפיין את המרכיבים הבסיסיים?

מרכיב 1: יעד מוגדר

אם יצאתם לדרך מבלי שקבעתם מהו היעד ומהם המדדים לבחון את העמידה ביעד, כיצד תדעו אם השגתם את המטרה? לפני שמתחילים בהרצת הקמפיין רצוי להגדיר מה רוצים להשיג באמצעות הקמפיין: האם היעד הוא לייצר מכירות או לאסוף לידים חדשים? או אולי להגביר את החשיפה למותג?

מרכיב 2: מילות מפתח

שימוש נכון במילות המפתח שנבחרות לחיפוש יביא לחשיפה נכונה של המודעה לקהלי היעד, לכן חשוב בעת בחירת המילים לבחון ארבע אפשרויות ההתאמה: התאמה רחבה, התאמה לביטוי, התאמה מדויקת או התאמה שלילית. שילוב של שתיים או יותר מאפשרויות ההתאמה יגביר את האפקטיביות של מסע הפרסום.

מרכיב 3: טקסט, תוכן, טקסט..

מרבית המילים שייבחרו על ידכם כמילות המפתח למודעה סביר שנבחרו גם על ידי מפרסמים אחרים, אז כיצד תזכו בתשומת ליבו של הגולש? הדרך הטובה ביותר היא לשלב בתוך המודעה את ההצעה הייחודית (Unique Selling Proposition) שלכם, כלומר הבידול התחרותי. בנוסף, חשוב להפנים כי מודעת PPC, כמו כל מודעה אחרת שמנסה למכור, צריכה להיות כתובה ניטב ולהעביר את המסר בפשטות ובבהירות

מרכיב 4: עמוד נחיתה

עמודי הנחיתה באינטרנט הם במידה רבה כמו נקודות המכירה בסופר: אם הסידור לא אטרקטיבי מספיק, המידע שחיפשתי על המוצר לא זמין, ואין דיילת שירות שתעזור, אצא מבלי לקנות דבר. כך גם בעמודי הנחיתה: עליהם להיות רלוונטיים, מעוצבים אטרקטיבית, קלים ופשוטים להבנה, ולא לשכוח הנעה לפעולה (call to action) - אם זה "קנו", "הזמינו" או "השאירו פרטים".

אופן ההכנה:

לאחר שהצבתם יעד, בחרתם את מילות החיפוש, חיברתם מודעה ועיצבתם עמוד נחיתה למופת, כעת הגיע הזמן להכניס את המרכיבים לתנור. אבל משהו חיוני חסר במתכון – מהו זמן הבישול? אם הוא יהיה קצר מידי הקמפיין לא יהיה מספיק מבושל, אם ארוך מידי אולי החשש שהוא יישרף.. לכן לפני שיגור הקמפיין לתנור החם יש להוסיף אלמנט חיוני - אמצעי ניטור / מעקב (tracking). ישנם כלים מצוינים למעקב וניתוח ביצועים שייתנו לכם נתוני אמת על יחס ההמרה.

כך תוכלו לוודא שהכסף שאתם משקיעים מניב תוצאות, והעיקר, שמתבשל לו קמפיין טעים במיוחד.