חמישה מיתוסים על לינקדאין (והפרכתם)

תאריך פרסום: 22:27:09 04/10/2011

1. לינקדאין מיועד בעיקר לקידום עסקים בין חברות ( B2B)

זה רחוק מהאמת! בקבוצות המפולחות הרבות הקיימות בלינקדאין פעילים מנהלים ועצמאיים שמהווים קהל מטרה שיווקי נהדר עבור העסק שלכם. לינקדאין היא פלטפורמה מצויינת עבור חיפוש ממוקד של הלקוח הפוטנציאלי שלכם

2. הקמתי מזמן פרופיל בלינקדאין, אבל העסק פשוט לא עבד שם..

פרופיל עסקי הוא השלב הראשון, אך אם באמת רוצים להפיק את המיטב מלינקדאין כדאי להקדיש לכך לפחות שעה ביום ולצלול לתוך הקבוצות, הרחבת מעגל הקשרים, מעורבות בדיונים ובשאלות והשתתפות פעילה הדורשת גם שיתוף תוכן מצדכם.

3. ככל שיהיו לי יותר מקושרים - כך אשיג יותר לקוחות/עסקאות

חוקי המסה אינם האלמנט המרכזי עליו בנויה רשת לינקדאין - נכון, יותר מקושרים שווה חשיפה יותר גדולה לכל פוסט שלכם, אך יחד עם זאת החוכמה ברשת עסקית זו היא למצוא ולברור את מעגל האנשים בעל החתך המתאים ביותר, שיעזור לכם לקדם את העסק שלכם, ולפנות פניה ממוקדת לקהל היעד הרלוונטי עבורכם.

4. האם מישהו באמת יקנה ממני או יזמין שירותיי בזכות הפעילות השיווקית בלינקדאין ?

לינקדאין אולי איננה מתאימה להיות המשאב השיווקי העיקרי עבור כל עסק, אבל הנוכחות בלינקדאין היא סטטוס הכרחי בעידן בו רשת זו צומחת בקצב ונמצאים בה מיליוני מקבלי החלטות ודרגים בכירים בכל נגזרות התעשייה. זהו כלי שעוזר לכם למצב עצמכם בתוך תחום העיסוק שלכם, ואם בניתם פרופיל טוב וניצלתם את הכלים המקצועיים, תוכלו בקלות לבנות לכם שם של מומחה בתחומכם.

5. אם קהל המטרה כבר מפולח בקבוצות, אז מה שנשאר הוא להפעיל את כל טקטיקות השיווק שלי ולהצליח בגדול!..

טעות מסוכנת! הסיבה שלינקדאין קנתה לעצמה מעמד כה מכובד ומשכה מנהלים בכירים היא השמירה הקנאית על צביון עסקי של נטוורקינג. מי שמשווק אגרסיבי מידי מוצא עצמו נזרק מקבוצות ומי ששולח למאות קונטקטים שאינם במעגל ראשון נחסם. זה בטח לא המקום לשיווק גרילה, וגם לא לקמפיינים מתחכמים.

לסיכום, לינקדאין היא רשת חברתית פורחת עם פוטנציאל עסקי אדיר, רק אם תשכילו להשתמש בה בתבונה. כמו בשאר המדיה החברתית, גם כאן דרושה אסטרטגיה.