האם לנהל לבד את המדיה חברתית או לשכור שירותי מומחה?

תאריך פרסום: 23:57:06 05/05/2013

ניהול מדיה חברתית

פוסטים לפייסבוק, ציוצים בטוויטר, עדכונים בלינקדאין, סרטונים ליוטיוב – המדיה החברתית לא עוצרת, ואם אתם מנהלים עסק קטן, בטח הגעתם כבר למסקנה שאין לכם מספיק שעות ביממה כדי לנהל גם עסק וגם את השיווק ברשתות החברתיות. אז האם להתעקש ולנסות להשתלט על המדיה החברתית לבד (הלכו עוד שעתיים שינה..)? או לשכור מישהו שינהל זאת עבורנו?

ענו על שאלון קצר זה, וגלו מהי התשובה עבורכם:

מה רצינו להשיג?

אין טעם לפנות למומחים שיפיצו לכל עבר את המסרים ויפתחו פרופילים בכל רשת חברתית טרנדית שצצה מידי יום, אם אינם יודעים להכריע אם החשיפה בערוצים אלו משרתת את היעדים השיווקיים.

היכן למקד מאמצים?

עבור עסק קטן, 1-3 פרופילים ברשתות החברתיות המובילות, שנבחרו בקפידה, יעשו את העבודה היטב, ואילו התפרסות על יותר מידי ערוצים עלול להוציא ממיקוד ולהחליש את המסרים.

מי מכיר את העסק טוב ממני?

אם אתם מרגישים מחוץ לעניינים כשמדברים על אינסטגרם, פינטרסט או פורסקוור - נסו לגייס אחד מהעובדים (זה שתמיד כשעוברים לידו הוא שקוע בפייסבוק) להיות הדמות הייצוגית של העסק בערוצי המדיה החברתית, על אף שהעסק בנשמתכם ואין מי שמכיר אותו טוב מכם.

לבזבז זמן יקר של עובד או לקחת מומחה?

מצד שני, להקצות זמן של עובד לטובת כתיבת סטטוסים והעלאת פוסטים הוא בזבוז משאב יקר. מומחה מדיה חברתית מביא אתו ניסיון מעשי – היכן כדאי להשקיע, מה עובד ומה לא, כיצד לנהל משברים.

על מה אני משלם?

המומחה אמור להביא אתו ניסיון עם כלי ניהול של מדיה חברתית, הבנה של התחום בו פועל העסק, זיהוי הצרכים השיווקיים וכושר למידה גבוה.

לסיכום, התנהלות במדיה חברתית נושאת בחובה גם אחריות, לכן לא מומלץ לנתקה כליל מהעסק ולהפקידה בידי גורם חיצוני בלבד.

יחד עם זאת, התייעצות עם מומחה מדיה חברתית והדרכה על כלים להתייעלות ולמעקב, יאפשרו לכם להפיק את המרב מערוצים אלו – ולכן שילוב של ניהול מדיה חברתית אין-האוס יחד עם הדרכה ותמיכה של מומחה - קבלו "לייק!"