איזו רשת חברתית הכי מתאימה לשיווק העסק שלך?

תאריך פרסום: 00:34:38 07/10/2012

בניגוד לתפישה הרווחת, פעילות בריבוי אתרי מדיה חברתית אינה מניבה בהכרח תוצאות חשיפה טובות יותר.

אם לא עומד לרשותכם תקציב ומשאבים לניהול מדיה חברתית כמו לתאגידים, פתיחה של פרופילים וכרטיסים מרובים, שיישארו בסופו של דבר מיותמים וללא פעילות, עלולה לגרום לכם נזק תמיתי יותר מאשר תועלת שיווקית.

לכן מומלץ לחברות קטנות ולבעלי עסקים עצמאיים להתרכז במיינסטרים של הרשתות החברתיות, בהן עיקר תנועת הגולשים: פייסבוק טוויטר וגוגל פלוס.

מדוע פייסבוק?

השבוע הכריזה רשת פייסבוק על מליארד משתמשים פעילים, וזה לפני ספירת דפי העסק הפעילים. אם גם אתם אחד מאותם מיליארד משתמשים, התובנה הראשונה שעליכם ליישם בדף העסקי בפייסבוק היא שהגולש לא מעוניין לקרוא חומר שיווקי או מכירתי. הוא כאן כדי ללמוד עליכם יותר ולנהל שיחה על מי אתם ומה הערך המוסף שתוכלו להעניק לו.

לפייסבוק כיום אפליקציות חיצוניות רבות שמתממשקות עם העמוד ומאפשרות עולם שלם של הזדמנויות שיווקיות: תחרויות, חידונים נושאי פרסים, אירועי קד"מ וקופונים מקומיים.

מדוע טוויטר?

על אף שטוויטר פחות פופולרית בארץ מאשר בעולם, היא נחשבת אחת הרשתות החברתיות הטובות ביותר לשיווק דיגיטלי. וזאת למה? כי כל ציוץ שאתם מעלים מאונדקס בחיפושים ברשת, וכאשר עובדים נכון עם תיוג (שימוש ב #, $) משתמשים שיחפשו מידע על נושא מסוים יקבלו בתוצאות החיפוש ציוצים שהעליתם, גם אם הם אינם עוקבים אחר העסק שלכם בטוויטר.

בנוסף, טוויטר הוא פלטפורמה טובה לקדם פוסטים מהבלוג שלכם, לעקוב אחר מומחים וליצור קשר ישיר עם אנשים או חברות שמעניינים אתכם (וכך אולי הם יעקבו אחריכם בחזרה).

מדוע גוגל פלוס?

למרות גילה הצעיר, רשת גוגל פלוס בתנופה מתמדת, ויתרונה הגדול הוא... שהיא הבת המועדפת של גוגל. הרשת מציעה פתיחת עמוד עסקי, שמאפשר לתקשר באופן בלתי אמצעי עם הלקוחות על ידי התכנסות בוידאו (hangout), ושליחת עדכונים ל"מעגלים" מפולחים.

בנוסף, גוגל מעודדת שימוש בפיצ'ר המקביל ל"לייק" של פייסבוק, כפתור 1+, ונותנת עדיפות חשיפה בתוצאות חיפוש לדפים שזכו לדירוג גבוה, כך שתוכלו לזכות בקרדיט זה אם תקדמו את העמוד העסקי שלכם בגוגל פלוס.

ושאר ירקות..

אם נשאר לכם זמן פנוי ואנרגיה, שווה בהחלט להשקיע גם ברשתות האלו:

לינקדאין

במהותה זוהי רשת לנטוורקינג עסקי, ולכן יתרונה השיווקי הוא במיצוב העסק שלכם ויצירת חיבורים ושיתופים עסקיים. כרטיס חברה בלינקדאין הוא מעין סטטוס, וישרת אתכם היטב לנטוורקינג B2B.

יוטיוב

את הצמיחה הגדולה ביותר בשיווק הדיגיטלי רשם תחום השיווק בוידאו. יוטיוב מציעה כיום מגוון כלים לניהול ערוץ וידאו ממותג משלכם, בהשקעה אפסית ובאמצעים זמינים שאינם דורשים ידע טכני מורכב. בנוסף, ישנן מגוון הזדמנויות לקידום סרטונים ופרסום בסרטוני רשת, נישה שעדיין נותרה יחסית כקרקע בתולית, שתוכלו ליהנות מיתרון שיווקי בה.

פינטרסט

הלהיט החם בשנה החולפת היא רשת חברתית מבוססת תמונות, שמטרתה לחלוק עם החברים שלכם צילומים, אימאג'ים ותוצרים גרפיים על לוחות שמסודרים לפי תחומי עניין (לא שיתוף תמונות בודדות, כמו אינסטגרם). כל עסק שמוכר דרך העיניים, כמו סוכנות נסיעות, מאפיות, נדל"ניסטים וכדו', ימצא יתרון שיווקי גדול ברשת זו.

פורסקוור

העיקרון שעומד מאחורי רשת זה דומה לפיצ'ר המוכר של פייסבוק, בו המשתמש מעדכן ציון מקום. היתרון הוא שברשת זו העדכון הוא בזמן אמת, במטרה לאתר את החברים והמשתמשים הנוספים שנמצאים כרגע בקרבתם. כך ניתן לשווק הצעה מבוססת מיקום ותחומה בזמן, שתעלה אצל המשתמשים הכי רלוונטיים - הנמצאים כרגע בסמוך לעסק שלכם.

מה שנותר הוא לבחור את הטוב ביותר עבורכם, ולהתחיל לייצר נוכחות אפקטיבית ברשת!